ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. rugpjūčio 10 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 29 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Širdies ir Sielos ūkai

Paaiškinimas: Ar mūsų Galaktikos širdis ir siela - Kasiopėjos žvaigždyne? Turbūt ne, tačiau ten galima rasti du ūkus, pramintus Širdis ir Siela. Širdies ūkas, paprastai žymimas IC 1805, šioje nuotraukoje matomas dešinėje, ir primena širdį. Abu ūkai, čia nuspalvinti dirbtinėmis spalvomis, ryškiai šviečia jonizuoto vandenilio spektro dalyje. Aplink ūkus ir jų viduje įsimaišę ir keli jauni padrikieji žvaigždžių spiečiai. Ūkų šviesa mus pasiekia per 6 tūkstančius metų. O jie abu išsidriekę per 300 šviesmečių. Tyrinėdami žvaigždes ir spiečius, tokius, kokie matomi Širdies ir Sielos ūkuose, mokslininkai mėgina suprasti, kaip susikuria masyvios žvaigždės ir kaip jos veikia savo aplinką.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Richard Crisp (narrowbandimaging.com)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Veneros juosta virš Elvudo paplūdimio. Nors jūs be abejo tai matėte, galėjote tiesiog neatkreipti dėmesio. Giedrose sutemose prieš saulėtekį ar ką tik po saulėlydžio, dangus virš horizonto lengvai parausta. Tai - Veneros juosta. Ją...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Jaunos saulės NGC 7129. Jaunos saulės vis dar pasislėpusios dulkių pilname NGC 7129, kažkur už 3 tūkstančių šviesmečių karališkame Cefėjo žvaigždyne. Nors šios žvaigždės dar palyginti visai jaunutės, tik apie milijono metų amžiaus,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.