ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2005 m. rugpjūčio 27 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 34 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Trimatė Tarptautinė kosminė stotis

Paaiškinimas: Užsidėkite raudonus-mėlynus akinius ir praskriekite pro Tarptautinę kosminę stotį (TKS), didžiausią aplink Žemės planetą skriejantį dirbtinį palydovą. Raudonų-mėlynų akinių kairė akis turi buti raudono filtro, dešinė - mėlyno. Juos lengva pasigaminti iš spalvotų filtrų, parduodamų raštinės reikmenų parduotuvėse. Šis kvapą užimantis vaizdas sudėtas iš dviejų atskirų nuotraukų (S114-E-7245, S114-E-7246) įrašytų, kai šatlas Diskaveris (Discovery) atsiskyrė nuo TKS rugpjūčio 8 d.. Šioje trimatėje nuotraukoje iš kairės į dešinę TKS driekiasi apie 27 metrus. Nuo automatinio krovininio laivo Progresas (Progress), prisikabinusio priekyje, iki Destini (Destiny) modulio, pasislėpusio už stoties, - yra apie 52 m. O visas saulės baterijų, styrančių kairėje, ilgis - apie 73 m. Papildžiusioje atsargas iš Diskaverio, TKS šiuo metu dirba du 11-tosios ekspedicijos nariai: Sergejus Krikalevas (Sergei Krikalev) ir Džonas Filipsas (John Phillips).

Vaizdo autoriai: STS-114 Crew, NASA
Trimatė nuotrauka: Patrick Vantuyne
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Mėnulio pilnaties žalias kraštas. Liepos Mėnulio pilnatis šioje teleskopinėje nuotraukoje atrodo keistai patamsėjusi ir iškraipyta. Ši nuotrauka - viena iš daugelio, įrašytų, kada Mėnulis kabojo prie pat horizonto. Ilgą kelią per sūkuringą atmosferą nueinantis...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Miuonų svyravimas atveria duris į supersimetrinę Visatą?. Kokiu greičiu svyruoja fundamentaliosios dalelės? Netikėtą atsakymą į šį atrodytų nelogišką klausimą pateikė mokslininkai iš Brukheiveno (Brookhaven) nacionalinės laboratorijos Niujorke, JAV. Remiantis šiuo atradimu, galima spręsti ne tik apie...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.