ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. liepos 21 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 49 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Svetimšaliai Marse

Paaiškinimas: Ši vaizdas, fotografuotas iš atšiaurioje planetoje žiemojančio Marso tyrimų visureigio „Dvasia“ (Spirit), nusidriekia per akmenimis nubarstytą Gusevo kraterį. Tamsūs rieduliai ir kalvos tolumoje - įprasti vietovės reginiai, tačiau šviesūs akmenys nuotraukos priešakyje, manoma, - kaip ir pats marsaeigis - tėra svetimšaliai raudonojoje planetoje. Tikėtina, kad tai - geležies meteoritai. Mokslininkai neoficialiai juos pakrikštijo Antarktidos žemių vardais: Žong Šanas (Zhong Shan) ir Alano kalvos (Allan Hills). Žong Šane, Antarktidoje, įkurta Kinijos stotis. Alano kalvos - ledyno užklota vietovė, kur buvo rasta daugybė meteoritų iš Marso, tarp jų ir prieštaringai vertinamas ALH84001, kuris, tikėtina, slepia suakmenėjusius mikrobus - buvusios gyvybės Marse įrodymus.

Vaizdo autoriai: Mars Exploration Rover Mission, Cornell, JPL, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Žvaigždynai. Šioje vakaro žaros nuotraukoje, fotografuotoje praeitų metų balandį, prie pat horizonto galite įžiūrėti plaukiančią Mėnulio jaunatį - ten, kur ką tik nusileido Saulė. Tamsėjančiame danguje spindi žvaigždės, daugelis kurių...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Mira - stebuklingoji žvaigždė. Septynioliktojo amžiaus astronomams Banginio ο (Banginio omikron), dar vadinama Mira, buvo žinoma kaip stebuklingoji žvaigždė, kurios ryškis kas 11 mėnesių gali smarkiai kisti. Šiuolaikiniams astronomams žinoma visa ilgaperiodžių kintamųjų...

-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.