ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. balandžio 21 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 40 lankytojų nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Trimatis Marso Veidas

Paaiškinimas: Turėtumėte išsitraukti savo raudonus-mėlynus akinius ir pasigrožėti šiuo išdūlėjusiu stalkalniu Marse. 1976 m. NASA pranešime buvo rašyta, kad ši uola nepaprastai primena žmogaus veidą, todėl ji taip ir liko praminta Marso Veidu. Šis aiškus trimatis vaizdas sukurtas iš didelės skyros nuotraukų, fotografuotų iš dviejų skirtingų erdvėlaivių, skriejusių aplink raudonąją planetą: Marso žvalgymo orbitinio erdvėlaivio (Mars Reconnaissance Orbiter) ir Marso visuotinių tyrimų erdvėlaivio (Mars Global Surveyor). Čia matyti grublėtas paviršius, maždaug 2 kilometrų pločio, ir vieniša kalva, panaši į stalkalnius Žemės planetoje, iškilusi apie 240 metrų virš marsiečių lygumų Kidonijoje, Marso planetoje. Šioje įspūdingoje trimatėje nuotraukoje santykinis kalvos aukštis gerokai padidintas.

Vaizdo autoriai: NASA, MRO, MGS, trimatis vaizdas: Patrick Vantuyne
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Žemė ir Mėnulis Panteone. Ar tai galėtų būti Žemės ir Mėnulio nuotrauka iš kosmoso? Iš pirmo žvilgsnio taip ir atrodo: kraterių nusėtas Mėnulis šalia žydro, į atmosferą susisupusio Žemės skritulio. Tačiau iš tikrųjų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Lygus Itokavos asteroido paviršius. Kodėl dalis šio asteroido paviršiaus tokia lygi? Niekas iki šiol nežino, tačiau manoma, kad taip yra dėl jo vidinių savybių: Itokavos (Itokawa) asteroidas savo sandara labiau primena akmenų šūsnį...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.