ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. gegužės 26 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 54 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Mėnulio Saturnas

Paaiškinimas: Gegužės 22 d., praėjus vos kelioms dienoms po Mėnulio ir Veneros draugijos vakaruose, mūsų planetos palydovas prisigretino prie Saturno – Europos, Šiaurės Afrikos ir Vakarų Azijos dangaus skliaute Mėnulis matomas slystantis priešakyje žieduotosios planetos. Kadangi neramusis palydovas ir ryškiosios planetos keliauja po skliautą šalia ekliptikos plokštumos (ten, kur vidurdienį būna Saulė), tokių progų pasitaiko neretai, tačiau vis tiek vaizdas užgniaužia kvapą, ypač stebint pro teleskopą. Kaip ir šioje aiškioje nuotraukoje, kur Saturnas nufotografuotas lendantis iš po Mėnulio ir atrodo, tarsi sūkuriuotoji planeta kabo kažkur netoli už Žemės palydovo krašto. Tačiau Mėnulis nutolęs vos 400 tūkstančių, o Saturnas – 1,4 milijardų kilometrų. Ši nuotrauką (iš vieno kadro) fotografuota skaitmenine kamera pro 20 colių (apie 50 cm) skersmens teleskopą iš Vaikershaimo (Weikersheim) observatorijos pietų Vokietijoje. Tik spindesio skirtumai tarp Saturno ir akinančio, krateriais aptraukto Mėnulio paviršiaus buvo sulyginti.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Jens Hackmann
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Jupiteris, Vesta ir Paukščių Takas. Šioje įspūdingoje nuotraukoje dujų milžinas Jupiteris kartu su Paukščių Tako žvaigždėmis ir kosminėmis dulkėmis kabo pietų pusėje priešaušrio valandą virš Pašto Karietos miestelio (Steidžkoučo, Stagecoach), Kolorado valstijoje, JAV. Fotografuotas...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Arklio Galva. Vienas lengviausiai atpažįstamų ūkų danguje yra Arklio Galva Šienpjovių (Oriono) žvaigždyne – dalis milžiniško, tamsaus molekulinio debesies . Dar žymimas kaip Barnardas 33 (Barnard 33), neįprasto pavidalo ūkas buvo...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.