ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2008 m. gruodžio 8 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 40 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Juodulio ūkas

Paaiškinimas: Kas ta keista tamsi draiskana danguje? Tyrinėdami didįjį kamuolinį spiečių NGC 4372, stebėtojai dažnai užsimena apie šalia ištįsusią neįprastą tamsią giją, beveik trijų laipsnių ilgio. Neturėjusi pavadinimo juosta, o iš tikrųjų – ilgas molekulinis debesis, buvo pramintas Juodulio ūku. Čia Juodulio ūkas nufotografuotas gausiai žvaigždžių nusėtame, spalvotame danguje. Kamuolinis žvaigždžių spiečius NGC 4372 matomas nuotraukos kairėje, o virš jo, šiek tiek dešiniau – šviesi žvaigždė Musės γ (gama). Juodulio ūkas gali būti įžiūrimas pro geresnius žiūronus. Ši nuotrauka sukurta iš 45 min. trukmės vientiso išlaikymo kadro pro nedidelį teleskopą La Fronteros regione, Čilėje.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Andrey Oreshko
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Drignė aplink Mėnulį. Ar kada teko aplink Mėnulį matyti drignę – šviesos ratilą? Šis gana dažnas reiškinys pasirodo tuomet, kai ploni aukštumų debesys, sudaryti iš milijonų mažyčių ledo kristalų, uždengia daugumą skliauto....
Rytoj Rytoj

Rytoj
Sietyno žvaigždžių spiečius. Turbūt pats žymiausias žvaigždžių spiečius danguje yra Sietynas, kuris įžiūrimas net ir be žiūronų, net ir dirbtinių miesto šviesų užterštame danguje. Dar vadinamas Plejadėmis ar Septyniomis Sesutėmis ir žymimas...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.